Category Archives: Święta/Christmas

Tuesday, 10 January 2017

Jeszcze trochę zimy


1-zimowe


Dla porządku słówko o zimowych obrazkach, których jeszcze nie pokazywałam. Są według mnie takie bardziej zimowe niż świąteczne, przynajmniej niektóre. Kiedy powstawały padał śnieg, było ciemno, więc są takie a nie inne… Continue reading

Wednesday, 21 December 2016

Tuesday, 20 December 2016

Friday, 16 December 2016

Thursday, 15 December 2016

Monday, 12 December 2016

Sarenka


R-DSC_8128


Po uszyciu Mikołajków zostało mi trochę paseczków, dokopałam się też do kawałków innych świątecznych tkanin. Uszyłam więc obrazek. A właściwie ramkę do obrazka. Komponowałam z tego co zostało, poza czerwoną tkaniną w złote napisy i tą na lamówkę. Oszczędzałam je nie wiem po co. Poszły pod nóż i tyle 🙂 Continue reading

Thursday, 8 December 2016

Gwiazda na Gwiazdkę


1r-DSC_8167


Bardzo długo szyłam tę serwetę. A precyzując – więcej myślałam jak co zrobić, niż szyłam. Dwa lata temu powstała narzuta z podobnym motywem (nadal jestem z niej bardzo dumna), jednak użycie innych tkanin zmieniło charakter wzoru na mocno świąteczny.

Continue reading

Tuesday, 6 December 2016

Mikołajki


DSC_7915r


Wzór nie mój, ale wykonanie jak najbardziej.

Nie planowałam szyć, jednak kiedy na sobotnim spotkaniu naszej patchworkowej grupy zobaczyłam jakie ładne uszyła Anetta, wymiękłam. Zapragnęłam mieć na choince, są takie śliczne! Anetta obdarowała mnie czterema parami oczu (dziękuję serdecznie!). Nie chciałam, aby te oczęta patrzały z wyrzutem, że nic…

Continue reading

Saturday, 3 December 2016

Pikowane choinki


2016r


Podczas przeglądania świątecznych tkanin, których jak się okazało trochę mam, natknęłam się na panele od ostatniego elfa, którego pokazałam w poprzednim poście. Nastał idealny czas, by je wykorzystać. Adwentowy wianek już pokazałam, teraz pozostałe makatki. Continue reading

Monday, 21 November 2016