środa, 26 kwietnia 2017

Hipsterska


DSC_10561

In Hipster Style


Początkowo oprócz wiadomego obrazka chciałam użyć samych jednobarwnych tkanin. Ale… no właśnie… jak przekazać to co się chce powiedzieć, życzyć?, jak zaszyć uczucia?

*

Initially except the central picture I wanted to use solids only, but… well, how to express what one wants to say?, how to sew feelings in?


Panel dostałam od Jo, DZIĘKUJĘ! Trochę czasu minęło, zanim zabrałam się za tę pracę, bowiem o ile obrazek spodobał mi się bardzo, to tło już niekoniecznie. Ostatecznie postanowiłam zepsuć panel, czyli pozbyć się tła. Ze względu na kolor, ale nie tylko. Dodawanie kolejnych ram dookoła nie wchodziło w rachubę. Przemknął pomysł uszycia kilku bloków przypominających koszulki męskie, widziałam prace uszyte z wykorzystaniem t-shirtów i zwykle bardzo podobały mi się. Ostatecznie stwierdziłam, że pójdę w moim ulubionym kierunku, czyli przemyślanej improwizacji.

Poniżej próby zapanowania nad kolorystyką i kompozycją.

*

I’ve got the panel from Jo, THANKS Jo! Some time passed before I started the job because since I liked the picture itself, the background was not my favorite one. Finally I decided to spoil it and remove the background. The color was the problem, but not only this. Adding frames around it didn’t seem to be a good idea too. I was also considering making t-shirt-like blocks as I’ve seen such works before and usually I liked it a lot. At the end I decided to go my favorite way which was thoughtful improvisation.

Below there are my attempts of making some sense in terms of layout and colors composition.

DSC_01651 DSC_01731


Do tła zdecydowałam się użyć ciemnoszarej Kony Charcoal, czarna wydała mi się zbyt ponura.

*

As a background I used dark grey Kona Charcoal as black one seemed to be too gloomy to me.

DSC_0509-003


Chłopaki z tyłu…/ The boys from the other side…DSC_07861-003… i z przodu./ … and from the front.

DSC_0910-001


I kilka szczegółów…/ Also some details…

DSC_0936-001 DSC_0980-001 DSC_10011 DSC_1017-001

DSC_0970-001 DSC_0975-001 DSC_10071 DSC_10121


Ta kołderka jest dla mojego Syna. Z życzeniami, aby ze wszystkich eskapad jakie przedsięweźmie wraz ze swoimi Przyjaciółmi „Braćmi w brodzie”, ale oczywiście nie tylko, zawsze wracali zdrowo i szczęśliwie. A największa przygoda, jaką jest życie, była najszczęśliwsza pod Słońcem!

*

This quilt is for my Son given along with wishes of safe return from all the expeditions he undertakes with his Friends of the Beard and not only with them off course. I wish him also that this greatest adventure of all, which is life itself, was the happiest under the sun.


DSC_1062-001


Wymiary/Size: 160 cm x 200 cm.

Nazwa wzięła się z pierwszej reakcji Syna: „Ale hipsterska!” Zastąpiła roboczą „Brodacze”. / The name came from my Son’s first reaction: “How hipster it is!” and replaced the working one which was: “The beardy boys”.

Linked to Crazy Mom Quilts – Thanks for coming!


komentarze (23)

 1. Basia

  No! To takie właśnie kolory ma życie 😉 W pierwszym spojrzeniu szukałam właśnie gór 🙂 I jest rower, morze i… w ogóle 🙂 Z „migawek”, gdzieś tam pozostały mi w pamięci różne, drobne skrawki i to właśnie one są na tym patchworku 😀 Brodacze wymiatają 😉 Fajny efekt dało pikowanie po brodach. Co tu więcej komentować – wyjątkowa i już. Pozdrowienia dla Syna 🙂

  Odpowiedz
 2. JolaJola

  Pomysłowość i wyobraźnię to Ty masz MEGA. Widziałam na własne oczy i dotykałam 🙂 Ale nie zauważyłam, żeby miała nóżki 😉 Dobrze, że podreptała do Piotra a nie gdzieś indziej 😉 Świetne zdjęcia. A Kapa ?? Fantastyczna, jedyna i niepowtarzalna i uszyta z wielkim sercem. Pozdrowienia dla Piotra 🙂

  Odpowiedz
 3. ElaEla

  Miłość Mamy w czystej postaci, i w pracy i w komentarzu, który mnie rozczulił po prostu.
  Piękna sceneria dla prezentacji dzieła.

  Odpowiedz
 4. Iwona

  Gosiu, piękna narzuta – bije z niej cudowna miłość 🙂
  Ach, ci synkowie… ja jestem w moim zakochana po uszy.
  Pięknej majówki życzę 🙂

  Odpowiedz
 5. KasiaKasia

  Kołderka wyszła genialnie. Super dobrane kolory i każdy szczegół. Podziwiam Twoją pomysłowość siostrzyczko.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *