czwartek, 18 maja 2017

Sowy nocą


DSC_16461

The Owls by night


Torba z sowami…

Jak widać, mimo granatowej nocy, nie wszystkie sowy śpią… Zauroczyła mnie ta tkanina. No i nastał czas na noszenie letnich toreb!

*

The bag with the owls…

As you see though the night is deep not all the owls are sleeping… I was enchanted by this fabric.  And it’s time for summer bags!


Dno i rączki uszyłam z szarej Alcantary, zamszopodobnej tkaniny. Wydobyłam na światło dzienne zestaw tkanin z kolekcji Athena, który okazuje się, czekał na te sowy 🙂 , dołożyłam materiał w paseczki i trochę różu.

*

The bottom and the handles are made from a grey Alcantara which is suede like fabric. I dug in my stocks and found out the Athena collection fabric set which seemed to be just waiting for those owls 🙂 , then I added some strips and pink.

DSC_1630-002


Wewnątrz są trzy kieszenie, dwie otwarte, jedna zamknięta na suwak. Wypraktykowane, wygodne rozwiązanie. Podszewka to doskonale pasująca bawełna w piórka. Nagłowiłam się nieco, bowiem miałam jej tylko pół metra. Pewnie zaskoczeniem może być fakt, że na uszycie takiej torby potrzeba ok. 1,5 metra tkanin, o usztywniaczach nie wspominając.

*

There are three pockets inside, two of them are free access ones and one with a zipper. I found out this solution as very practical one. The lining is made of cotton with feather-like pattern, matching very well the rest. I had to do some thinking because I had it only half a meter. One can be surprised that it’s necessary to have 1.5 meter of fabrics for this kind of bag, not to mention the stiffeners.

DSC_16381


Torba jest zapinana na zamek. / The whole bag may be closed using a zipper too.DSC_16401


Poniżej zdjęcia z powstawania pracy. Widać usztywnienie podszewki i dodane miejscowo wzmocnienia. Dla mnie to ważne, chodzi o to, żeby nie wyrywały się kieszenie, a wnętrze ładnie układało.

*

Below you may find pictures containing some production stages. There is a stiffener for the whole lining as well as in some strategic places. My aim was to prevent from tearing out the pockets and make the inside laying smoothly and nicely.

DSC_16271 DSC_16201


Starałam się wpasować pikowaniem w istniejące na tkaninie wzory. Są tak ładne, że według mnie niepotrzebne im dodatkowe ozdobniki.

*

When quilting I tried to match the pattern on the fabric. It is lovely and as such doesn’t need any additional ornaments.DSC_16291

Brakuje jeszcze kosmetyczki, ale o tym w następnym poście.

*

The only thing which is missing one is a toiletry bag, but that story will be continued in my next post.


Wymiary/size: dno/bottom 40 cm x 11 cm, wysokość/height 35 cm .


 

komentarze (19)

 1. JolaJola

  Urocze te sowy 🙂 Materiały dobrane perfekcyjnie. No i oczywiście w środku wszystko jak trzeba 😉 Piękna !!! Super, że ma podłoże i rączki z mocniejszej tkaniny. Na lato idealna 🙂 Jej właścicielka będzie nią intrygować, gdziekolwiek się pojawi, niepowtarzalna 🙂

  Odpowiedz
 2. Iwona

  Gosiu, a właśnie kilka dni temu pomyślałam, że dawno u Ciebie żadnej torby nie było 😉
  I proszę… wywołałam do odpowiedzi 🙂
  Tkanina z sówkami rzeczywiście piękna, ale pozostałe materiały dopiero ją uwydatniły!
  Szycie perfekcyjne!

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Wywołałaś, oj wywołałaś…
   Nieprzyzwoicie długo zabierałam się za szycie toreb, ale teraz już chyba pójdzie. Obiecałam kilka uszyć 🙂

   Odpowiedz
 3. Basia

  Doskonała gra kolorów i wzorów. Nieustająco podzwiam Twój talent łączenia tkanin Gosiu. O warsztacie nawet nie wspomnę.
  Sowy są obłędne w 100%. Mam te w wersji jasnej i przypomniałaś mi, że miałam pobiec po te ciemne 🙂
  No tak. I o sezonie na letnie torby też przypomniałaś 🙂
  Piękna!

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Dziękuję Basiu, w wersji jasnej też mi się podobają, ale na torbę wybrałam jednak te. Nie napiszę, że się mniej będą brudziły, bo to po prostu nieprawda 😀

   Odpowiedz
 4. ElaEla

  Bardzo wiosenna, sowy siedzą w dziuplach, dobranie materiałów tradycyjnie – mistrzowskie. Wiele praktycznych rozwiązań, które pomogą „pilnowaczkom” dopilnować dobytku, chociaż już sama postawa niebieskiej (co to nie wiadomo, co jej po głowie chodzi:)) i widoczna w oczach żółtej podejrzliwość powinny odwieźć potencjała:) od niecnych zamiarów.

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   😀 Ależ mnie Elu rozbawiłaś!
   Co do „urządzenia” torebki. Rzadko trafiam na taką, która mnie zadowoli. Nie potrzebuję w torbach dużo zakamarków, bo nie umiem nic odnaleźć. Odpowiada mi przestronne, skromnie urządzone wnętrze 🙂

   Odpowiedz
 5. KasiaKasia

  Torba jest przepiękna i nie potrafię opisać jak bardzo. Motyw z sowami niezwykle gustowny i oryginalnie wkomponowany w całość.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *