sobota, 31 października 2015

Autumn Breeze…


… moja kołderka na jesiennozimowe chłody


Pracę prezentuje zespół mały, ale zgrany :))) . Moja Siostra z Bratem! Trochę szkoda, że ich nie widać, co innego wysunęło się na pierwszy plan!
r-IMG_4880


Ten quilt jest zaskoczeniem dla mnie samej… Szyłam go trochę tak, jak gotuję – ze składników, które mam pod ręką, bez specjalnego planu, ale… “przyprawiałam” starannie. Wiem, nie ma się czym chwalić, jednak tak właśnie było. Różnica jest taka, że jak wpadam do kuchni, to szast prast i danie gotowe, bo po prostu chcę mieć gotowanie za sobą, zwykle czas goni, zbliża się pora posiłku… Tu tak nie było, przemyśliwałam, dokładałam, ujmowałam. Jakieś tam wyobrażenie pałętało się po głowie, ciągle coś było nie tak i – co rozłożenie tkanin, to zmiana koncepcji… Ostatecznie musiałam dokupić materiałów, ponieważ okazało się, że nie wszystkie będące w moim posiadaniu pasowały…

Zaszyłam w tej pracy trochę życzeń dla samej siebie, wszak obdarowując różne osoby tak właśnie robię 🙂 . Podszyłam polarem, mięciutkim i cieplutkim (wybieranie go to osobna historia). Kołderka na jesiennozimowe chłody… Zastąpi mój stary, ponad ćwierćwieczny śpiworek kupiony za pierwsze zarobione pieniądze 🙂 .


PS. Może w następnym poście pokażę trochę zbliżeń.


Wymiary:  153 cm x 200 cm


komentarze (24)

 1. Ela

  Piękno pracy można było dogłębnie okazać tylko w takiej scenerii. Jak to dobrze, że masz wparcie (i to dosłowne) dla swoich prac, w najbliższych. Tylko skromni jacyś tacy, gdybyś poprosiła mnie o pomoc, to nie omieszkałabym ukazać się na tak bajkowym tle:).
  Słów zachwytu braknie, niech oczy cieszą się obrazem. Można mieć składników całą spiżarnie, jak się nie ma wyczucia co do czego, to wyjdzie, gniot, czy inne paskudztwo nie do przełknięcia a nie smakowitości przez Ciebie, Gosiu, serwowane (dosłownie i w przenośni).
  Twój dar estetyki + żmudna praca wynikająca z precyzji = ARTYZM najwyższej klasy. Masz klasę, dziewczyno, oj masz klasę w sobie i we wszystkim co robisz, a przy tym ogromne pokłady radości i poczucia humoru – dzięki Ci za to.

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Wsparcie mam, ogromne i to jest cudne! Zastanawiam się, kiedy przestaniesz mnie zbijać z tropu? 🙂
   Pokazałam wyjątkowo jedno zdjęcie, mówi chyba wszystko co trzeba – ale zapraszam, można oglądać w naturze 😉

   Odpowiedz
 2. Iwona

  Gosiu, ten quilt jest przepiękny!
  Zgadzam się z Elą w 100%.
  Zaserwowałaś przepyszne, ciepłe, jesienne danie 🙂
  Pozdrawiam złoto-polsko-jesiennie (jeśli tak można)

  Odpowiedz
 3. pracownia_ino-ino

  piękna jesienna praca! piękna… w moich kolorkach 🙂
  super pomysł na tło do jej wyeksponowania – wygląda kapitalnie 🙂
  i wiesz, fajnie, że została “uwarzona” bez planu… ja tym sposobem ugotowałam dziś zupę :)))

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Gotuję nieustannie bez planu, bez planu też często szyję… tak już mam.
   Myślę, że prace, zwłaszcza te duże lepiej fotografować w naturalnym świetle. Tyle czasu poświęcamy na ich tworzenie, mogą więc poczekać chwilę na dobre zdjęcia!

   Odpowiedz
 4. kasia

  Piękne kolory jesieni. Kolejne dzieło sztuki. A ja stałam z naszym bratem za uszytkiem. Od drugiej strony praca też wygląda super a także mój braciszek trzymający kobierzec hahaha!!!!!

  Odpowiedz
 5. JolaJola

  😉 Z podziwem stwierdzam, że “niestety” wiedziałam, że tak to wyjdzie !!!!!!! Nic dodać nic ująć !!! Moje poprzedniczki na czele z Elą napisały już chyba wszystko na ten temat. Przepiękna rzecz i oczywiście też mogłabym taką mieć 🙂 Mnóstwo pracy i pomysłów ale efekt fantastyczny. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę na własne oczy i dotknę 🙂 Pierwsza nagroda w konkursie raczej byłaby murowana 🙂

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Bardzo żałuję, że nie zrobiłam takiego zdjęcia, trudno… Rzadko jesteśmy sami we trójkę, tzn. samo rodzeństwo i do tego jeszcze robię zdjęcia nie wykorzystując okazji!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *