Friday, 29 April 2016

Drzewo


r-IMG_8212


Skończyłam moją pracę kilka dni temu. Dziś pokażę jednak tylko jej kolejny fragment. Drzewo.

Dla mnie drzewa są najpiękniejszymi roślinami na Ziemi. To moje zobaczyłam na skończonym patchworku, tak samo, jak czasem widuję różne obrazy w najmniej oczekiwanym momencie: wśród chmur na niebie, we wzorze podłogi lub tapety, gdzieś na horyzoncie. Nie wiem, czy umiem to dobrze opisać.

Tak czy inaczej zobaczyłam je na topie, kiedy zastanawiałam się nad pikowaniem. Podoba mi się, a narysowałam je po prostu igłą. To był pierwszy wypikowany fragment quiltu. Dalej już się potoczyło.


r-IMG_8216


Przed nami majówka, a my udajemy się tam, gdzie rośnie prawdziwe drzewo, widoczne na zdjęciu poniżej. Ze schodami do nieba 😉

Będę fotografować moją pracę w terenie, niebawem pokażę jej zdjęcia 🙂r-IMG_8149


komentarze (16)

 1. Iwona

  Gosiu, drzewo jest niesamowite! Jakbyś od początku miała taki plan wobec tego fragmentu narzuty 🙂
  No i miałam nadzieję już zobaczyć tę przepiękną całość, a Ty tak powoli uchylasz rąbka tajemnicy 😉
  Pozdrawiam, Gosiu 🙂
  Odpoczywaj, ciesz oczy pięknymi widokami i zatrzymaj je na zdjęciach…

  Reply
  1. MałgorzataMałgorzata Post author

   Chcę zrobić zdjęcia w plenerze, w domu nie wychodzą mi takie, jak bym chciała. Jednak do tego potrzebuję pomocy i dobrego miejsca. Będę próbowała w ten weekend 🙂
   Z drzewa jestem bardzo zadowolona i pomyślałam, że warte jest osobnego posta 🙂
   Dziękuję za pozdrowienia i miłe życzenia, serdeczności!

   Reply
 2. Wiola

  Drzewo wygląda imponująco. Wzór tkaniny fantastycznie przybrał rolę kory i wpasował się w pień drzewa a ptaki poderwały się do lotu spłoszone przybyciem kotów. Czekam niecierpliwie na całość. Życzę udanej majówki.

  Reply
 3. Basia

  Zdecydowanie zasługuje na osobny post. Ciekawe i niesamowite, ile spójnych elementów można dostrzeć w tym fragmencie. I jaką opowieść odnaleźć 🙂 Kora i ptaki, jak napisała Wiola to jedno.
  Ja tu jeszcze widzę motyla na szycie pomiędzy gałęziami, który też jest częścią tej opowieści. I kota pod drzewem, jakby chciał na nie wskoczyć. I księżyc, a może słońce (za turkusową chmurą), w stronę którego te ptaki się poderwały. No i oczywiście koc piknikowy z odpowienimi umilaczami 😉
  Ty Gosiu masz chyba na prawdę patchworkowe, trzecie oko 😀
  Czekam na całość i pozostałe detale. Udanej majówki!
  ps. drzewo ze schodami niesamowite 🙂

  Reply
  1. MałgorzataMałgorzata Post author

   Basia – Sokole Oko!
   Nie planowałam tego drzewa w takiej postaci, po prostu pojawiło się łącząc wiele elementów (tak jak napisałaś). Dla mnie niesamowite jest Wasze czytanie tego co powstało!
   Pozdrawiam po udanej majówce 🙂

   Reply
 4. Ela

  Marzy mi się, żebym umiała narysować takie drzewo, o wypikowaniu nawet nie marzę:). Zachwyciło mnie i już zaczęło wpisami komentujących opowiadać swoją historię. Zdecydowanie moje klimaty, pięknie.

  Reply
  1. MałgorzataMałgorzata Post author

   Elu, jestem przekonana, że potrafisz narysować, co zechcesz, tylko pewnie dawno nie próbowałaś 🙂 W końcu onegdaj nas uczono tego i owego 😉

   Reply
   1. Ela

    Uczyć, uczono, ale mnie nie nauczono:). Miałam szczęście, że mogłam liczyć na pomoc zdolnych koleżanek. Do dzisiaj wdzięczna jestem bardzo, bo nie przebrnęłabym przez te rysunki i utkwiła na zawsze w pierwszej klasie:).

    Reply
 5. jolajola

  Drzewo jest cudowne, ze wszystkimi elementami dookoła, idealnie dopasowanymi 🙂 Dodam, że można też pod nim zorganizować majówkę z dobrym winkiem 😉

  Reply
 6. Kasia

  Kołderkę nazwałabym “drzewko szczęścia”. Jest w tej pracy jakaś magia. Myślę, że właśnie drzewko roztacza czar tajemniczości i życia. Kot w butach , Pan Twardowski na księżycu, gwiazdozbiór i tak dalej………..
  Praca jest niesamowita a elementy wkomponowane w kołderkę są kosmiczne i bajkowe.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *