Thursday, 22 March 2018

Easter eggsUsually I didn’t have time before Easter for making Easter eggs. While doing my recent scrappy works I realized that those tiny straps are ideal for patchwork Easter eggs.


I put the straps together, with little borders overlay, then I sew it together with a dense zigzag stitch. The width of the most narrow had less than 1 cm. I finished it with free-hand quilting and decent binding. I used two layers of the compressed polyester (140 g/m2) for the filling. I put straps on the first layer, then I added a second layer of the filing and finally quilted it all thorough.

It’s still some time to make some for yourself. It can be  used as a mug pad, Easter table ornament, pendant or…Height 20 cm, width 15 cm.


komentarze (19)

 1. Anutka

  Cudne te pisanki, wyglądają jak mazurki świąteczne ! A takiego mazurka to bym aż zeżarła <3

  Reply
  1. MałgorzataMałgorzata Post author

   Ula, trzy razy dookoła: raz blisko brzegu ściegiem prostym, dwa razy gęstym zygzakiem z podwójnie złożoną muliną przy brzegu i jest. Nici raczej z tych grubszych.
   Czasem lamówka, nawet najcieńsza wydaje mi się zbyt toporna, to jest właśnie ten przypadek.

   Reply
   1. uhatka

    Małgosiu – dziękuję :). Teoretycznie wiem, bo pisałaś już o swojej metodzie przy szyciu karteczek pocztowych, w praktyce to tak nie bardzo mi wychodzi. Zgadzam się z Tobą, że lamówka czasem jest zbyt toporna i dlatego będę próbować dalej :).

    Reply
    1. MałgorzataMałgorzata Post author

     Ula, ja do tych małych prac daję bardzo sztywne wypełnienie i to sprawia, że brzeg jest mocny, nie rozciąga się i łatwo go obszyć. Jedną z moich prac, pocztówkę z wieżą Eiffla podarowałam Asi Sz.
     Życzę udanych prób i pozdrawiam serdecznie 🙂

     Reply
 2. KasiaKasia

  Ależ kolorowo i wiosennie zrobiło się w Twoich pracach Gosiu. Jakież te pisanki są wesołe

  Reply
 3. Ela

  Folkowe jaja:).Rewelacja. A z jednego, to się nawet wykluł pisklak i w dodatku w kratkę:)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *