Thursday, 11 June 2020

LarkThis picture was started in the middle of May, Soon after we walked along a fenced meadow. It’s been fenced because a lark was dwelling it and built a nest over there.


My lark lives on a meadow created with a lot of imaginative plants. Sometimes they were created inspired by a piece of fabric left when I finished my previous work. Some of them are very abstract and some are similar to those I’ve seen on a walk or whilst cycling. I added them one by one until my lark’s private meadow has been created.  It seems to be like a fairy tale meadow a little bit.Size: 64 cm x 62 cm.


komentarze (12)

 1. Ela

  Bajka, przez duże Be. Niedawno byłam na “polnej” wycieczce. Widziałam wzbijający się pod niebo pięknie śpiewający punkcik. To na pewno rozradowany tata skowronek ogłaszał całemu światu, że mama skowronkowa oczekuje na potomstwo. Kocham każdą roślinkę z Twojej łąki, Gosiu. I każde stworzonko też. Nie mogę się nadziwić Twojej umiejętności dostrzegania przyrodniczych szczegółów i szczególików. Ależ masz dar. I co innego dostrzegać (lubię obserwować przyrodę) a co innego oddać swoje wrażenia na tak trudnym materiale, jakim jest tkanina. Totalnie zachwyciłam się i pokochałam.

  Reply
  1. MałgorzataMałgorzata Post author

   Cieszę się Elu ogromnie.
   Zawsze mnie zadziwia i zachwyca ile mocy jest w tych małych gardziołkach… I ten radośnie brzmiący śpiew, a to taka mała ptaszyna. A rośliny, no zadziwiają nieustannie, bez przerwy zauważam coś nowego. Tak mało o nich wiem…

   Reply
 2. KasiaKasia

  Gosiu obraz jest przecudny .Szczegòly i szczególiki tworzą bajkowy obraz wiosennej łąki, w której uwił swoje gniazdo skowronek. Jaki ogrom pracy włożyłaś w swoje dzieło. Jestem zachwycona.

  Reply
  1. MałgorzataMałgorzata Post author

   Niezwykle mi miło, że podoba się Wam ta praca. Zwykle nie mam pojęcia co będzie na końcu, jak zaczynam szyć takie rzeczy.

   Reply
   1. KasiaKasia

    Gosiu i właśnie to jest niesamowite, że cały czas tworzysz pracę i ją udoskonalasz nowymi pomysłami. Cudeńko

    Reply
 3. JolaJola

  No to jest po prostu dzieło sztuki. I wcale nie żartuję. Nieustannie zadziwia mnie tworzenie tych przepięknych obrazów z materiałów. Niby skrawki “szmatek” a po przejściu przez Twoją głowę, ręce, no i w końcu maszynę powstaje dzieło sztuki. Łąka i ptaszek boskie 🙂 Nie dziwię się, że ten cudaczek ze swoim światkiem został ogrodzony 🙂

  Reply
  1. MałgorzataMałgorzata Post author

   Ogrodzony został prawdziwy, daleko piękniejszy ptaszek 🙂 Co będzie z tym, nie wiem, to już nasza Ela zdecyduje 🙂
   No i naprawdę nie umiem myśleć o moich pracach w sposób, w jaki o nich czasem piszecie, ale zawsze mi bardzo miło, kiedy się podobają!

   Reply
 4. Alicja

  Czesc Malgosia , az nie moge uwierzyc , ze robisz takie cuda ,
  I to wszystko na maszynie , musimy sie spotkac hak orzylece do Polski i napewno cos u Ciebie zamowie
  Sciskam Cie mocno
  Alicja ( New York)

  Reply
  1. MałgorzataMałgorzata Post author

   Cześć Ala,
   Czasem też nie mogę uwierzyć, że robię to co robię. A jednak.
   I miło byłoby się spotkać, choć teraz to trudniejsze. Chodzi mi o zgranie w czasie naszych przylotów do Polski.
   Również ściskam! Miło, ze tu zajrzałaś.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *