środa, 11 marca 2015

Flying Geese and Tulips


1-IMG_8947r


Zaczęło się od kawałka “tulipanowej” bawełny, ostatniego takiego kawałeczka…

Poduchę zaczęłam szyć jakiś czas temu, właśnie skończyłam.1-IMG_8912r

No i nareszcie wypróbowałam moją najnowszą linijkę o wdzięcznej nazwie Flying Geese.

Miały te gęsi koniecznie lecieć w towarzystwie tulipanów, w końcu wiosna tuż tuż, zagląda nam słonkiem w okna…

1-IMG_8918r


Czy ktoś już widział motyla? U mnie jeden fruwa… O, właśnie tu:

1-IMG_8927r    1-IMG_8936r


Jeszcze tylko tył i wiosenna, tulipanowa poducha z lecącymi gęśmi (albo gęsiami, jak kto woli) gotowa.

1-1-IMG_8955rWspomnę tylko, że w zeszłym roku też uszyłam z tymi tulipanami poduchy… Całkiem inne, bo i umiejętności były inne. Takie trochę secesyjne wyszły…

1-IMG_1998rJPG


komentarze (13)

 1. Bee In QuiltsLand

  Przepiękna Małgosiu! Wspaniale wyeksponowałaś wzór z tulipanami. Gęsi cudownie zielone, w równym szyku! A to pikowanie choć proste to jednak o różnym nasileniu – całość prezentuje się bardzo szykownie :))))
  Zdradzisz jaką linijkę masz do Flying Geese? A może napiszesz słów pare o wszystkich magicznych linijkach, które masz w swoich zasobach… marzy mi się jakaś nowa i nie wiem na co postawić. Po cichutku liczę, że mnie zainspirujesz :))))))

  Odpowiedz
  1. MałgosiaMałgosia Autor wpisu

   Oj, dziękuję, miło mi, że tak Ci się podoba mój najnowszy uszytek. Widziałam gęsi u Ciebie – cudne, spróbowałam i ja.
   Oczywiście, napiszę o moich linijkach, postaram się nawet dziś. Nie ma ich wiele, ale dyscyplinuję się, bo dwóch jeszcze nie użyłam, więc póki to nie nastąpi – nie będzie nowych! Kasiu, ja dopiero się uczę, więc nie za wiele mam do pokazania… Ale dzień po dniu…

   Odpowiedz
 2. warmianeczka

  Nie powiem, nie powiem wiosenna “gęsiareczka” tulipankowa zachwyca. Jednak, te całkiem inne – “trochę secesyjne” – , w realu, co mam szczęście codziennie sprawdzać:), prezentują się bajecznie i wnoszą tyle optymizmu, radości i najlepszej energii, że nawet “gęsiareczki” mogą im zazdrościć:). Gosiu, Twoje umiejętności od zawsze były na najwyższym poziomie, po prostu zmieniasz puzzelki:), obrazeczki i pikowanie:).

  Odpowiedz
  1. MałgosiaMałgosia Autor wpisu

   Baaaaaaaaaaaaaardzo się cieszę, że te Twoje nadal się podobają! Dziękuję za komplement i przyjmuję go bez komentarza, obiecałam sobie, że nie będzie tu samobiczowania, o nie! Zawsze można sobie coś zarzucić i być niezadowolonym, ale lepiej zmilczeć i wyciągnąć naukę – teraz tak się staram robić!

   Odpowiedz
 3. Jola TrzebiatowskaJola Trzebiatowska

  Wiesz co ? Ja to bym chciała mieć każdą z Twoich poduszek, bo wszystkie mi się podobają 🙂 Tylko , gdzie ja bym je trzymała ??? 😉 Śliczne kolory, a tulipany to moje ulubione kwiaty 🙂 Uszyta perfekcyjnie. Jak przy linijce 😉 To prawda, bardzo optymistyczna i energetyzująca 🙂

  Odpowiedz
  1. MałgosiaMałgosia Autor wpisu

   Bardzo się cieszę i powiem nieskromnie, że – bez wdawania się w szczegóły – ładnie wyszła!

   Odpowiedz
 4. Krysia

  Zdecydowanie podobaj mi się bardziej te “secesyjne”, chyba jestem staroświecka. Jak na nie patrzę to wydają mi się jakby z innego, kolorowego świata, takiej jakieś ciepło z nich emanuje. Szczęśliwa t a “warmianeczka” :):)

  Odpowiedz
  1. MałgosiaMałgosia Autor wpisu

   Nawet nie wiesz, jak podoba mi się co napisałaś. Przecież tak właśnie jest – każdemu podoba się co innego i to jest super! Kiedy coś dla kogoś szyję to staram się przypomnieć sobie jak mieszka, jak urządza sobie swój mały świat. I według mnie secesyjne poduchy pasują bardziej do domu Warmianeczki, niż ta najnowsza.
   Gdybym dokonywała wyboru dziś, to chyba bym postawiła na te “stare”.
   Ale czy mam rację, czy nie – to już nie mnie się wypowiadać. To, że napisałam, że są inne oznacza to i tylko to: po prostu inne niż ta ostatnia. Mnie się podobają wszystkie 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *