poniedziałek, 29 maja 2017

Historia z rybką i prośba o pomoc


Obraz 014

Przedstawiam Wam Hanię, moją przyjaciółkę, której potrzebna jest pomoc.


Hania poważnie choruje. Podziwiam ją z całego serca za uśmiech i niewygasający, nawet w tak trudnych chwilach, humor. I za to, że mimo ograniczeń spowodowanych dolegliwościami zawsze starała się zwyczajnie funkcjonować, nie epatując nimi. Podziwiam tym bardziej, że znosi trudy kolejnej choroby walcząc dzielnie, a przecież wydawało się, że już nic więcej przytrafić się nie powinno. Jest po przeszczepie nerki, którą zniszczyła cukrzyca.

Oddaję głos Hani, gorąco przyłączając się do prośby. Jeśli możecie, proszę z całego serca, pomóżcie.


Witajcie Kochani 🙂

od kilku miesięcy zmagam się z kolejnym schorzeniem, które mnie dopadło – chłoniak, jak go określono: agresywny.

Aktualnie jestem po sześciu cyklach chemioterapii, chłoniak trochę już napsuł – poruszam się o kulach, ale marzę o powrocie na rower.

Jedna z koleżanek przekonała mnie, że warto skorzystać ze wsparcia jakiejś fundacji, która pomogła by mi w częściowej refundacji kosztów związanych z leczeniem.

Wspólnie zdecydowałyśmy, że warto postawić na Fundację AVALON. (www.fundacjaavalon.pl)

Wysłałam do nich wszystkie wymagane dokumenty medyczne i teraz już otrzymałam odpowiedź o utworzeniu subkonta na moje nazwisko.

Poniżej treść odpowiedzi otrzymanej z Fundacji:

Szanowni Państwo 🙂

Witam serdecznie w gronie podopiecznych naszej Fundacji. Mam nadzieję, że będzie to początek długiej i miłej współpracy.

Informuję, że Państwa subkonto zostało utworzone. Identyfikator nadany przez Fundację to: Leonowicz, 7591.

Poniżej przesyłam instrukcję, w jaki sposób można przekazać darowiznę, SMS charytatywny:

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ

Należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie:

• nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

• numer rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001

Rachunek prowadzony przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA

W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – Leonowicz, 7591 (ten dopisek jest bardzo ważny).

JAK PRZEKAZAĆ SMS CHARYTATYWNY

Należy wysłać SMS pod numer 75 165 o treści POMOC, 7591 (bez nazwiska).

Koszt SMSa to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł. stanowi darowizna na rzecz Podopiecznego. Zgodnie z Regulaminem subkonta Fundacja pobiera od darowizn opłatę w wysokości 3%.

Pozdrawiam,
Hania Leonowicz


Poniżej jedno z moich ulubionych zdjęć z pewnej wakacyjnej wyprawy. Hania i ja też na nim jesteśmy 🙂

248


Na koniec pokażę kosmetyczkę i wyjaśnię skąd tytuł postu.

DSC_17351Nie dalej jak kilka dni temu pewna Pani zapytała,  czy nie zechciałabym uszyć kosmetyczkę dla jej przyjaciółki. Co jakiś czas otrzymuję maile z takimi pytaniami. Tym razem odparłam, że dobrze się składa, uszyję dla Pani przyjaciółki, bo moja chora przyjaciółka potrzebuje funduszy i wraz ze znajomymi bardzo chcę pomagać, uczestnicząc w zbiórce pieniędzy na pokrycie kosztów Jej leczenia.

I będę chciała nadal, więc tak, w miarę moich możliwości, zrealizuję czyjąś prośbę, jeśli zgodzi się wesprzeć datkiem Hanię. Pytajcie jeśli macie taką potrzebę.

Pani, mojej imienniczce 🙂 spodobało się to, co tworzę i lniane rybki, o których pisałam wcześniej. Stąd wzięła się chęć podarowania bliskiej osobie czegoś indywidualnego.

Nastąpił cały ciąg zdarzeń… – skończyłam wspomnianą torbę z myślą, że oddam na licytację by pomóc Hani, ta myśl mobilizowała do szycia. Pani spodobała się torba, a ja byłam w trakcie szycia kosmetyczki z pozostałego kawałka tkaniny. Okazało się, że praca będzie dobrym podarunkiem. Spotkałyśmy się, Pani działa charytatywnie i dowiedziałam się od niej wielu ciekawych rzeczy. Wcześniej rozmawiałam z Ewą, moją patchworkową znajomą, też doświadczoną przez los i chorobę bliskiej osoby, mocno zmotywowała mnie do działania.

Chcę pomóc. Bardzo chcę. I marzę o wybraniu się z Hanią na kolejną rowerową wycieczkę.

No i ja Ryba jestem 😉


(Tekst autoryzowany przez Hanię)


komentarze (6)

  1. JolaJola

    Myślę, że przy takim wsparciu Hania będzie miała się coraz lepiej. Życzę jej tego z całego serca 🙂 Myślę, że takie małe marzenia są najważniejsze. Wsiąść na rower i pojechać !!! Takie niby nic, a czasem to COŚ najważniejszego w życiu. Trzymam kciuki za Hanię 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *