piątek, 22 lipca 2016

Kwiat i motyle


r-IMG_7217


Kilka miesięcy temu uszyłam dla mojej Mamy bieżnik. Mama wybrała tkaniny, chciała też jeden kwiat na środku (lubi symetrię, ja niekoniecznie). Przyznam, że musiałam się trochę nagłowić chcąc pogodzić nasze gusta, zadowolić nas obie.

W zasadzie wygląd serweta zawdzięcza głównie pikowaniu.


Środek namalowany nićmi w różnych kolorach.r-IMG_7239


Motyle to aplikacje, mają doszyte czułki i zaznaczony cieniutką czarną nitką obrys skrzydełek (wcześniej zostały przyszyte nitką w kolorze tła).
r-IMG_72141


Obramowanie w kolorze espresso przepikowałam cieniowanymi nićmi, chcąc złagodzić ten ciemny kolor.
IMG_7208r


Płatki kwiatka są na brzegach uzupełnione przez wzór w kółeczka, wypikowany oczywiście. Obrys to też kolorowe pikowanie.r-IMG_72111


Narysowałam nićmi trawki i listki, w różnych kolorach.r-IMG_7213


Jako wypełnienia użyłam cieniutkiej, puszystej i lekkiej włókniny termoprzylepnej (poliestrowej). Sprawdziła się tutaj doskonale. Nie chciałam żadnych wypukłości, a jedynie narysowany wzór. I tak też jest.r-IMG_72291

Przypomniałam sobie o tej pracy przeglądając uszytki w poszukiwaniu nadających się do zgłoszenia w Hello Sunshine, Wygląda na to, że pasuje kolorystycznie, a że pikowanie w niej podoba mi się najbardziej ze wszystkiego, zgłaszam do kategorii QUILTING. Wiem, że pikowanie może nie jest moją najmocniejszą stroną, ale sprawiło mi przy tworzeniu tej pracy mnóstwo satysfakcji, a przede wszystkim diametralnie ją odmieniło. A już największą nagrodą była reakcja mamy. Mówiła, że nie mogła spać w nocy z wrażenia…  Wyobrażacie sobie coś takiego?

r -IMG_7249


Hello Sunshine 2016


komentarze (14)

 1. Dorota

  normalnie mowę mi odjęło jak to zobaczyłam… majstersztyk w każdym calu…
  też nie bedę mogła spać z wrażenia 😉
  ale ta Twoja mama ma zdolną córkę…..

  Odpowiedz
 2. Ela

  Tak naprawdę dopiero na zdjęciach detalicznych:) widać ile włożyłaś serca i pracy. Cieszę się, że zgłosiłaś pracę jako konkursową, w pełni zasłużyła.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *