piątek, 15 czerwca 2018

Lawendowy pejzażTen obrazek uszyłam z miesiąc temu. Jest to przede wszystkim próba zmierzenia się z nowym.


Kilka tygodni temu odwiedziliśmy Standen. Piękne miejsce.

Jak zwykle najpierw z zachwytem obejrzałam dom, by zaraz potem rozkoszować się byciem w ogrodzie.


Tym razem spotkała mnie dodatkowa niespodzianka i przyjemność. Otóż okazało się, że w jednym z ostatnich zwiedzanych pomieszczeń zorganizowano patchworkową ekspozycję. Kiedy z podziwem przyglądałam się pokazanym tam pracom, coś w mojej głowie kliknęło. Z pewnością widziałam kiedyś art quilty jednej z autorek. Jakiś czas temu, u Wiesi, w książce Wendy Dolan.

Autorka okazała się być przesympatyczną osobą.


Pod wpływem tych odwiedzin i nabytej książki powstał ten niewielki obrazek. Szyłam go wymyślając różne sztuczki i z zaciekawieniem przyglądając się osiąganym efektom. Zabawę miałam przednią.komentarze (12)

 1. Krysia

  Przepięknie malujesz! Aż trudno uwierzyć , ze to wszystko z pod igły wychodzi. No to miałaś super niespodziankę na koniec. Czasem dziwne ścieżki nas prowadzą w różne miejsca i jak tu nie wierzyć w przeznaczenie:)

  Odpowiedz
 2. Basia

  Jeszcze zanim przeczytałam tekst, pierwsza myśl po spojrzeniu na obrazek to: O! Coś zupełnie nowego 🙂
  Gosiu piękny obraz. Świetnie uchwyciłaś perspektywę 🙂
  Wspaniale szyjesz Gosiu… a właściwie malujesz 🙂
  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 3. JolaJola

  Jeżuuuuuuuuuuuuuuuuuuu te kwiatki !!!!!! Żeby takie cuda wychodziły spod igły i nitki ???? Myślałam, że tylko pędzlem i farbami można malować tak piękne widoki 🙂 Mam nadzieję, ze zobaczę to na własne oczy 😉 To taka większa pocztówka z Anglii do nas wszystkich 🙂 Dziękujemy, bardzo mi się podoba.

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   A wiesz Jolu, że ja też tak myślałam, dopóki nie spróbowałam. Ciekawe rzeczy można zrobić przy użyciu igły i nitki, nie tylko ręcznie 🙂
   Warto czasem spróbować nowego.

   Odpowiedz
 4. JolaJola

  Jesteś artystą malarzem, który tworzy z materiałów i nici 🙂 Absolutnie !!! Te Twoje wszystkie łąki, trawy, kwiaty. ptaki, owady, ryby ………………. są jak namalowane 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *