czwartek, 2 stycznia 2020

Moje ulubione z 2019Kolejny rok za nami i kolejne podsumowanie. Nie wiem czy te prace są najlepsze, z pewnością z różnych powodów istotne dla mnie.


1. Zacznę może od mojego ulubionego Nocnego Ogrodu. Praca skończona po dwóch latach, co dodatkowo cieszy. Nie mam zbyt wielu porzuconych quiltów, kilka jednak zginęło w otchłani pudła. Kiedy zdarzy się, że te zapomniane, odłożone skończę, zadowolenie mam gwarantowane.


2. Łąka Czarnych Motyli zainspirowana piękną akwarelą Marty Konieczny dała początek cyklowi quiltów stworzonych właśnie pod wpływem Jej malarstwa. Martę poznałam wirtualnie, ale mam nadzieję, że ta znajomość pogłębi się. Myślę też, że warto wspomnieć o pewnym naszym zamyśle, o wspólnej wystawie, którą chciałybyśmy pokazać. Póki co, jest pomysł i chęci, a to niemało.


3. Nie spodziewałam się, że ten organizer aż tak bardzo ułatwi mi szycie. Potrzebne narzędzia i różne drobiazgi mam dosłownie pod ręką, skończyło się ich szukanie pod stosami tkanin. Sprawdza się znakomicie, a tylna kieszeń, w której chowam najdłuższą linijkę jest dla mnie fenomenalnym rozwiązaniem.


4. Różnych ptaszków powstało w minionym roku kilka, tego w gniazdku darzę szczególnym sentymentem. Pamiętam szycie ze szczególną przyjemnością, podczas tworzenia tej pracy wszystko niejako układało się samo.


5. Pomysł na Malwy pojawił się dawno, jak wiele innych często porzuconych, zapomnianych… Ten przetrwał, został zrealizowany.Na koniec jeszcze zestawienie niemal wszystkich prac, za wyjątkiem licznych kosmetyczek i kilku innych drobiazgów.


Szczęśliwego Nowego Roku!


komentarze (6)

  1. Ela

    Pracowity rok za Tobą, Gosiu. Uszytki dopracowane w każdym calu, obrazy igłą malowane powalają kunsztem, wyobraźnią i niesamowitą umiejętnością tańca na palecie barw. Zachwycam się nieustannie i życzę sobie dalszych zachwytów.

    Odpowiedz
  2. JolaJola

    Wszystkie te prace są wyjątkowe i niepowtarzalne. Niezmiernie się cieszę, że niektóre należą do mnie 🙂 Podziwiam Cię najbardziej za pomysły i oczywiście za wykonanie. Dla mnie to niezwykła sztuka i uczta dla oczu 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *