wtorek, 28 kwietnia 2015

Ona i On :)


1-1-IMG_9929r


Bardzo długo powstawała ta poducha. A raczej pomysł na nią. Miała być do pary, oczywistością jest, że do poduszki Kotka w ogrodzie . Kotka jak kobietka, zmienną jest. Wciągnęła brzuszek, wyciągnęła szyjkę i proszę, jak wysmuklała!  Chyba wiadomo dlaczego? 😉 .


1-1-IMG_9942r                           1-IMG_9938r


Obrazek, na podstawie którego narysowałam tę parę widziałam w Internecie, spodobał mi się, dopasowałam go do takiej formy, by móc naszyć aplikację.


 

komentarze (20)

 1. Jola TrzebiatowskaJola Trzebiatowska

  Kolorystycznie PIĘKNIE !!!! No i oczywiście pomysł 🙂 Kot w chevronowym deseniu super pasuje do kotki. Będzie fantastyczny komplet poduszek z kotką w ogrodzie. Jakaś “kociara” będzie prze szczęśliwa 😉 A te kwiaty w ogrodzie !!! Podziwiam, koronkowa robota, niesamowite 🙂

  Odpowiedz
 2. grazka-1grazka-1

  Czy można prosić o instrukcję – jak rozliczasz wielkość kwadracików (pasków) do pierwszej ramki? Jak się do tego zabierasz? Niejakie mgliste pojęcie mam, ale czy dobrze kombinuję, nie wiem.

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Tu była prosta sprawa, ponieważ nie musiałam dopasowywać ramki do konkretnego bloku, a jedynie do kawałka tła, którego wielkość mogłam korygować nieco.
   Szerokość wewnętrzna ramki miała wynieść 21cm/ 6szt = 3.5cm (czyli każdy kwadracik ramki z zapasem na szwy, a u mnie to musi być 1.5cm na oba szwy, ma wymiary 5×5 cm).
   Najpierw doszyłam ramkę od dołu, tę z 6 szt.
   Następnie po bokach, po 8 szt. każda.
   Na końcu górną, również z 8szt. kwadracików.
   Wysokość wewnętrzna ramki jest tym sposobem o 3,5 cm dłuższa niż szerokość, czyli 24,5 cm.

   Odpowiedz
 3. Bee In QuiltsLand

  Ale “zmyślna” ta para! Wspaniały efekt – takie subtelne i delikatne Twoje kociaki, choć wiem, że w rzeczywistości mają pazurki 🙂
  Małgosiu, zdradzisz swój patent na aplikację? Podklejasz ją flizeliną? Spryskujesz klejem? A może masz jakieś inne tajemne sztuczki…. Ja nigdy nie próbowałam i szczerze powiedziawszy nie bardzo wiem jak ugryźć temat. Pomóż proszę zagubionej duszyczce :))))

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   🙂 oj tak, na pazurki trzeba uważać.
   Do naszywania aplikacji używam flizeliny dwustronnie klejącej. Najpierw rysuję na flizelinie wzór (na papierze, który ma z jednej strony), naklejam na materiał i dopiero wtedy wycinam potrzebny element.
   Większe aplikacje przyszywam najczęściej przez całą kanapkę (zależy od grubości wypełnienia), czasem przez dwie warstwy (czyli tylko wierzch + wypełnienie). Małe elementy łączę tylko z materiałem, na który je naszywam. W tym ostatnim przypadku podkładam pod spód dodatkową warstwę flizeliny rozpuszczalnej w wodzie.

   Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Tak, tutaj jeden bok, szerokość. Wysokość jest konsekwencją…
   Nie zawsze tak może być, wtedy trzeba liczyć dalej 🙂

   Odpowiedz
 4. warmianeczka

  Koteczka siedziała sobie, zajadała stres, a gdy pojawił się ten wymarzony, to smyk mobilizacja w pełni ….. i linia jak u modelki:). Wszak uczucie wymaga wyrzeczeń:). Futrzaki mordki mają zwrócone w różne strony, bo jak to na początku znajomości, nieśmiałe są stworzonka jeszcze:). Ale ogonki już w tę samą, znaczy dogadają się:).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *