czwartek, 22 marca 2018

PisankiRzadko w czasie przygotowań do Świąt znajdowałam czas na zrobienie pisanek. Podczas ostatnich skrawkowych robótek przyszło mi do głowy, że cienkie paski tkanin idealnie nadają się do ozdobienia patchworkowych jajek.


Paseczki układałam na zakładkę, przyszywając ich brzegi gęstym zygzakiem. Najwęższy miał niespełna centymetr szerokości. Całości dopełniło trochę pikowania z wolnej ręki, oraz oczywiście porządne obszycie. Użyłam sprasowanego poliestrowego wypełnienia 140 g/m2, dając dwie warstwy. Na pierwszej naszyłam paski, później dołączyłam kolejną warstwę wypełnienia i przepikowałam.

Jeszcze jest trochę czasu by uszyć sobie takie. Mogą służyć jako podkładka pod kubek, ozdoba świątecznego stołu, zawieszka albo (?)… Wysokość 20 cm, szerokość 15 cm.


komentarze (19)

  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Ula, trzy razy dookoła: raz blisko brzegu ściegiem prostym, dwa razy gęstym zygzakiem z podwójnie złożoną muliną przy brzegu i jest. Nici raczej z tych grubszych.
   Czasem lamówka, nawet najcieńsza wydaje mi się zbyt toporna, to jest właśnie ten przypadek.

   Odpowiedz
   1. uhatka

    Małgosiu – dziękuję :). Teoretycznie wiem, bo pisałaś już o swojej metodzie przy szyciu karteczek pocztowych, w praktyce to tak nie bardzo mi wychodzi. Zgadzam się z Tobą, że lamówka czasem jest zbyt toporna i dlatego będę próbować dalej :).

    Odpowiedz
    1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

     Ula, ja do tych małych prac daję bardzo sztywne wypełnienie i to sprawia, że brzeg jest mocny, nie rozciąga się i łatwo go obszyć. Jedną z moich prac, pocztówkę z wieżą Eiffla podarowałam Asi Sz.
     Życzę udanych prób i pozdrawiam serdecznie 🙂

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *