poniedziałek, 31 grudnia 2018

Ścinkowy 2018Z uwagą i zaciekawieniem przejrzałam tegoroczne prace i posty. Wybrałam te, które z jakiegoś powodu są dla mnie szczególne.

Mijający rok obfitował w twórczość, do której przyczyniły się zebrane przeze mnie, bądź te, którymi zostałam obdarowana, ŚCINKI TKANIN. Był też niezwykły z osobistych powodów, absolutnie różny od poprzednich minionych lat… A blog… blog doczekał ponad miliona odsłon!, co jest dla mnie nieustająco miłym zaskoczeniem.


OKRUCHY WIOSNY

… z przypadku

Quilt uszyty bez planu… Zaczęło się od stworzenia pierwszego obrazka z tulipanami, w ciemny zimowy dzień. Zapamiętuję minione okresy życia barwami, tak mam. Czas kiedy powstawał nie był jasny i pogodny, ale wyławiałam z niego optymistyczne okruchy.

Quilt powstał ze ścinków gromadzonych od dłuższego czasu. Po pierwszych tulipanach okazało się, że pudełko jest nadal pełne, a we mnie narasta chęć na stworzenie innych wiosennych kwiatów…

Praca spotkała się ze sporym zainteresowaniem, co oczywiście jest bardzo miłe. A ja mam w pracowni nieustającą wiosnę.


LAWENDOWY PEJZAŻ

… z inspiracji

Obrazek uszyłam dosłownie z tego co pod ręką… porzuconego topu, kawałków różnych tkanin, sznurków, skłębionych resztek nici. To było bardzo miłe uczucie – dać ponieść się fantazji i rysować igłą co przyszło do głowy. Opublikowanie tej pracy spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Zainspirowana zostałam lekturą książki, której Autorkę, Wendy Dolan, spotkałam w czasie zwiedzania urokliwej posiadłości Standen.


POCZTÓWKI Z LETNICH WAKACJI

…z ochoty na wspólne szycie

Kolejny raz uszyłam kilka pocztowych kartek na letni konkurs. Przywołały one fantastyczne wspomnienia sprzed lat. W nowym roku mam zamiar kontynuować tworzenie pocztówek i myślę połączyć je wszystkie w jedną pracę.

Szyjąc te obrazki nadal wykorzystywałam najmniejsze skrawki materiału. Zwykle powstawały na podstawie zrobionych przeze mnie zdjęć.


RODZINA ŚCINKOWATYCH

…z potrzeby uporządkowania ścinkowego bałaganu

czyli Ścinniuszek, Śmieciołuszek i Skrawniuszek.

Ptaszki powstałe z kawałków tkanin, którymi zostałam obdarowana i oczywiście z mojej wyobraźni. To taki letni bałagan ujęty w karby przyzwoitych ram , obejrzany przez mnóstwo osób.


SOWY DO OTULANIA

…z głębi serca

Ten rok przyniósł nam najradośniejsze i najszczęśliwsze wydarzenie, jakim były narodziny Ignasia. Kołderka dla ukochanego Ignasia także powstała z kawałków wydobytych z pudła. Początkowo myślałam o uszyciu poduszki dla siebie, ale materiału twórczego było tyle, że starczyło na dziecięcy otulacz. Bardzo polecam takie wykorzystanie kawałeczków, powstanie dla ukochanych maleństw coś absolutnie unikatowego.

W poście opisałam w jaki sposób można podszyć minky przepikowany z wypełnieniem wierzch. Po to by otulić: miękko, ciepło, bezpiecznie i z miłością 🙂


Przygotowując to zestawienie, swoisty przegląd roku, biorę udział w internetowej prezentacji zorganizowanej przez Cheryl. Już cieszę się na możliwość obejrzenia wielu wspaniałych prac, pokazanych przez ich Autorki. Pozdrawiam wszystkie serdecznie, łącznie z Cheryl, której dziękuję za zorganizowanie linky!


************************************************************

Wspaniałego, twórczego, szczęśliwego Nowego Roku 2019!

Oby upłynął nam w zdrowiu i spokoju 🙂


komentarze (20)

 1. Kamila WorkWithPatches

  Gratuluję bogatego w piękne szyciowe prace roku 2018! Cieszę się, że moje ulubione kartki z letnich wakacji znalazły się w Twoim osobistym zestawieniu.
  Podziwiam założenie pracowania i szycia tylko z zasobów i ścinków!
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w 2019 roku
  Kamila

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Miło mi, że masz coś ulubionego wśród moich prac Kamila. Zakładam, że w tym roku też będę korzystać jedynie z moich zasobów, nieznacznie je może uzupełniając, ale kto to wie?
   Również serdecznie pozdrawiam.

   Odpowiedz
 2. Lodi

  Thank you so much for sharing the beauty of your imagination (and hands!) this year. Wishing you a happy and healthy 2019!

  Odpowiedz
 3. Ewa

  Jesteś wspaniałą artystką igły i tkaniny..Przepięknie realizujesz swoje pomysły..Pozdrawiam w Nowym roku serdecznie…Ewa.

  Odpowiedz
 4. Biedronka Basia

  Oglądam i wzdycham szczęśliwie, przyjaźnie, uśmiecham sie do tych wszystkich ptaszków, barw, wzorków, różnorodnych pejzaży powstałych ze skrawków i nici.
  Nie mogę się nadziwić, że to wszystko rękami człowieka…
  A przecież wiem, że to Ty, Małgosiu, Twoje: wyobraźnia, serce i dłonie 🙂
  Zyczę Ci najwspanialszych fantazji, pomysłów i prac również w kolejnym roku.

  Do Siego Roku 2019 🙂

  Odpowiedz
 5. JolaJola

  Jak widzę tu na blogu rzeczy, te cudowne rzeczy, które są na dodatek w moim posiadaniu to jestem dumna. Tym, że są u mnie i mogę je nieustannie podziwiać i cieszyć się nimi 🙂 Pomysłów to Ci na pewno nie zabraknie, materiałów również. Życzę Ci na ten rok zdrowia i siły, żeby realizować to co zamierzysz.
  Dobrego Roku Małgosiu 🙂

  Odpowiedz
 6. Ela

  No, zasuwasz Gosiu, jak przysłowiowa mróweczka:) Skąd Ty to czerpiesz dziewczyno?! Rozwijaj się dalej i realizuj, bo piękne tworzysz uszytki. Jestem taka z Ciebie dumna, Gosiu, że nie masz pojęcia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *