piątek, 8 grudnia 2023

SkrzatyUszyłam dwie makatki ze skrzatami. Są bardzo podobne, różnią się nieco rozmiarem i kolorystyką. Tej mniejszej (38 cm x 47 cm) pilnuje jeszcze jeden skrzat.


Większa makatka, świąteczno-noworoczna (tak mi się kojarzy, ponieważ dół zdobi tkanina z zegarami), ma wymiary 42 cm x 52 cm.Mam taką niemłodą już książkę z 2008 roku “Patchwork dla ambitnych” autorstwa Lise Bergene. Całkiem niedawno przypomniałam sobie o niej i w czasie przeglądania zwróciła moją uwagę praca ze skrzatami. Spodobały mi się tak bardzo, że postanowiłam uszyć makatkę, celowo wykorzystując przy okazji ostatnie czerwone i kremowe kawałki bawełny. Przyznam, że naszły mnie wspomnienia o wcześniej tworzonych z tych tkanin pracach i okolicznościach, w jakich powstawały. I były to miłe wspomnienia.

Poniżej moje makatki wraz z tą, która mnie zainspirowała, z książki.


PS.

14.12.2023 – Jednak postanowiłam trochę zmienić “Skrzaty z zegarami”


komentarze (9)

  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   A ja uśmiecham się do Ciebie.
   No i oczywiście należą się ukłony Twórczyni pierwowzoru, pewnie nie dotrą, ale co zrobić. Nie czuję się jakbym coś zawłaszczyła, bo przecież po to została wydana książka, którą kupiłam/dostałam, nie pamiętam, by z niej korzystać.

   Odpowiedz
 1. KasiaKasia

  Na pewno znajdzie się rzesza chętnych, która skopiuje twoje prace. Zresztą jak zawsze. Nie zapomnę skopiowanego człowieczka, który tak naprawdę wyszedł delikatnie mówiąc ohydnie

  Odpowiedz
 2. JolaJola

  Są śliczne i od razu wprowadzają w radosny i świąteczny nastrój 🙂 Fajnie, że je uszyłaś. Autorce książki na pewno by się spodobały 🙂

  Odpowiedz
 3. Ela

  To takie skrzaty – rozrabiaki, takie co wnoszą radość i uśmiech. “Najpiękniejszy skrzat” stanie na czele tej gromadki i ciekawe co też razem wymyślą:).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *