Wednesday, 28 October 2015

Powiesiłam kurę ;)


r-IMG_4855


Nareszcie zmobilizowałam się, żeby skończyć makatkę. Kura stworzona została z maleńkich skrawków, takich, po których zszyciu zostałby tylko szew.

Ma za zadanie wisieć i poprawiać mi humor 😀 .

r-IMG_4856


Portret 🙂 rw-IMG_4860


O kurze pisałam już wcześniej. To zaadaptowany rysunek Uli (oczywiście za Jej zgodą). Ula szyje zupełnie inną techniką, baaaaardzo podobają mi się Jej prace. “Pióra” przyszyłam cieniowanymi nićmi, gęstym zygzakiem. W zasadzie nie korzystam z cudzych pomysłów, ale to zwierzę tak mnie zauroczyło, że chciałam je mieć!r-IMG_4858


Uszytek zgłaszam do jesiennego konkursu Amy (jako drugi), znaleźć go można tutaj:

http://amyscreativeside.com/2015/10/23/bloggers-quilt-festival-applique-quilt-category/

IMG_9023-1024x1024

Głosowanie zaczyna się 29 października i trwa do 5 listopada. Żeby oddać głos należy odnaleźć pracę wśród linków i kliknąć na serduszko w rogu. Z tego co wyczytałam każdy będzie mógł oddać trzy głosy w różnych kategoriach osobno:  MiniSmallLargeAppliquéArtHand QuiltedHome Machine QuiltedModernOriginal DesignROYGBIVScrappyViewer’s Choice .

No i do 29 października można nominować trzy prace, które podobają się najbardziej, tutaj (jednak nie do końca wszystko pojmuję) .


Wymiary pracy: 12,5″ x 12,5″


komentarze (25)

 1. Ela

  Piękna jesienna kurka, piórka dopieszczone, wygładzone, przyszyte precyzyjnie nitkami w pasemka:). Portret trochę zawadiacki, dla mnie taki uśmiechnięty:) Rozbraja mnie filuterne oko i czupurek na irokeza. Tak, jest to zdecydowanie kurka na poprawę humoru.
  Kolejne zgłoszenie, bardzo się cieszę.

  Reply
 2. Jo Ho

  czytam, czytam, czytam i myślę “kura idealna na konkurs!, no czemu ta Małgosia jej nie daje”, no i wreszcie doczytałam 😀
  Gosia, masz mój głos. Kura jest wybitna.

  Reply
  1. MałgorzataMałgorzata Post author

   Kura przede wszystkim ma zadanie ;))) Konkurs to trochę “produkt uboczny”.
   Wahałam się bardzo, jak to ja, bo nic nie jest dostatecznie dobre. Przygotowałam wpis, leżał odłogiem chwilę i… uwierzysz – przypadkiem “się opublikował”!!! Stwierdziłam, że widocznie tak miało być i tyle, więcej głowy sobie nie zaprzątam 🙂
   Oj, dzięki wybitne ;)))

   Reply
 3. Iwona

  Gosiu, ta kura jest prześliczna 🙂
  Piękne, ciepłe kolorki, cudownie dobrane tkaniny i nici!
  Spojrzenie na nią to gwarantowana poprawa humoru :)))

  Reply
  1. MałgorzataMałgorzata Post author

   Bardzo się cieszę, że nie tylko mnie poprawia humor, świetnie! Oj tak, oko bacznie się przygląda 🙂
   Dziękuję 🙂
   Ps.
   Ale piątek nie rozumiem 🙁

   Reply
 4. JolaJola

  Tak, kurka zdecydowanie bardzo pogodna i poprawia humor natychmiast (jak koteczek 🙂 Piękna rzecz, na której dobrze zawiesić oko, np. po powrocie do domu 😉 Przydałaby się w moim domu 😉 Już zagłosowałam !!!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *