Monday, 19 January 2015

Poduchy na popołudniowe drzemki, węgiel brunatny i podniesienie się poziomu morza


…oraz znikająca dziewięciołatka 🙂


Weekend spędziliśmy z Przyjaciółmi w Jastrzębiej Górze odbywając tam dwa fantastyczne spacery (jeden nawet długości 11,6 km), a przede wszystkim będąc razem :).

Zaskoczyło nas jak bardzo zmieniła się linia brzegowa. Po ostatnich wiatrach i sztormach zniknęły całe plaże! Poziom wody podniósł się podobno ponad pół metra i to widać gołym okiem. Całe fragmenty brzegu trzeba było obejść wspinając się na klify, bo woda dotarła do kamiennych umocnień, niezbyt uroczych ale, jak się okazało – skutecznych, uniemożliwiając przejście brzegiem. Widzieliśmy prace nad palowaniem klifu, wygląda na to, że mają zapobiec zsunięciu się do morza starym domom, zbudowanym blisko jego krawędzi. Zniknęły zjazdy i zejścia na brzeg, zrujnowała je woda, a wiodące na plażę schody są obecnie schodami do … morza. Żywioł odsłonił… pokłady węgla.

IMG_8247     IMG_8266


Po długim spacerze i wyśmienitym jedzeniu oczy oczywiście zamykają się same, tak więc warto odbyć popołudniową drzemkę 😉 . Dlatego też, żeby zaspokoić tę naturalną potrzebę odpoczynku obdarowaliśmy naszych Gospodarzy poduchami na popołudniowe drzemki :D.

IMG_8217pc


IMG_7077cSzyjąc je zastosowałam oczywiście znaną “sztuczkę” disappearing nine patch. Kolory dobrałam wsłuchując się pilnie w wybory Przyjaciółki podczas oglądania materiałów w wirtualnym sklepie. Myślę, że niespodzianka się udała, a drzemki będą stałym zwyczajem. Nic tak nie regeneruje sił nadwątlonych trudami dnia, jak “pół godzinki dla słoninki” 😉 .

Dziękujemy za fantastyczny weekend!


komentarze (10)

 1. Jola TrzebiatowskaJola Trzebiatowska

  Są piękne i wygodne 🙂 I bardzo kuszą, żeby się na nich położyć 😉 Co przychodzi bez trudu i co ważniejsze bez wyrzutów 😉 Kolorystycznie fajnie pasują do pokoju i nadmorskich klimatów. A co najważniejsze !!! Prawdziwe niespodzianki od serca 🙂

  Reply
 2. warmianeczka

  Do pary, to dobrze wróży, Wspólne drzemeczki są równie miłe jak nadmorskie spacery:) Prace piękne , energetyczne, Ach, Gosiu, Gosiu skąd się to u Ciebie bierze:)

  Reply
  1. MałgosiaMałgosia Post author

   Oj bardzo, bardzo dobrze wróży ta Para :)!!!
   A skąd się bierze?… ja tylko tak sobie patrzę…

   Reply
  1. MałgosiaMałgosia Post author

   Oby tak zostało na zawsze :), żeby pomóc zawsze jestem gotowa wesprzeć nowym kompletem 😉 .

   Reply
 3. Jola TrzebiatowskaJola Trzebiatowska

  Jestem przekonana, że tak zostanie 🙂 A Twoje fantastyczne prace i niespodzianki będą ZAWSZE mile widziane i PRZYJMOWANE przez nas 😉 No i pod warunkiem, że sama je tam przywieziesz 🙂

  Reply
 4. Pingback: Czary Mary Hokus Pokus… | Szmatki Małgorzatki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *