poniedziałek, 9 maja 2016

Pan Mucha i Pani Kokardka


… czyli Kociambry w nowej odsłonie 🙂


r-IMG_8337


Uszyłam dla znajomych, którzy przybędą z daleka.


Może pamiętacie Dwa Kociambry, które stworzyłam w ubiegłym roku? Szare, minimalistyczne. Pokazałam je ostatnio fejsbukowej grupie, do której należę i wygląda na to, że bardzo się spodobały. Poduchy dla M. i R. miały być w brązie, beżu i czerwieni (chyba nic nie namieszałam?). Pomyślałam, czemu nie spróbować sięgnąć do sprawdzonego pomysłu, rzecz jasna modyfikując go trochę. Koty musiałam narysować od początku, przystroiłam też je nieco :). Planowałam szyć z innych tkanin, ale… znów zrobiłam trochę zakupów a materiały, które kupiłam tak mnie zachwyciły pięknym odcieniem czerwieni, że pierwotna koncepcja padła i uszyłam jak widać 🙂


r-IMG_8340r-IMG_8343


Tył poduszek.
r-IMG_8346


Tkaniny są zasadniczo z Robin’s Patchwork. Minęły dwa lata, odkąd byłam osobiście w tym sklepie!, tam właśnie zaczęła się moja patchworkowa przygoda! Wprawdzie to sklep internetowy, ale Właściciel był tak miły, że zgodził się na moje osobiste zakupy. Wiedział co robi 😉 – najpierw wpadłam w zachwyt widząc przepiękne tkaniny, a potem skończyło się szmatkowym nałogiem. Sklep ten darzę ogromnym sentymentem, wiadomo – pierwszy!

A niedługo, mam nadzieję, powstanie coś z kolejnych tkanin z tego sklepu, bowiem umówiłam się na to z Właścicielem.

Pozdrawiam 🙂


Wymiary: 45 cm x 45 cm.


 

komentarze (14)

 1. Ela

  Zachwyciłam się!.Bardzo dostojne, eleganckie, wysmakowane. Śliczne plecki z guziczkami:). Obdarowani powinni mruczeć:) z radości.

  Odpowiedz
 2. Iwona

  Gosiu, urocze!
  Cudne koty wyczarowałaś 🙂
  A na oglądaniu przyłapała mnie moja córka-kociara i miauczy, że też takie chce…
  I cóż – znów obiecałam, że w wakacje spróbuję…

  Odpowiedz
 3. Krysia

  Śliczne kociaki wyszły, a jeszcze taka super para. Kolorystycznie fantasycznie się uzupełniają. sa idelane nic dodać, nic ująć. Obdarowani na pewno będż zachwyceni.

  Odpowiedz
 4. JolaJola

  Piękne materiały, śliczne kolory i oczywiście super pomysł !!! Nie wspomnę już o wykonaniu 🙂 Ela ma rację będą mruczeć z zachwytu 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *