wtorek, 16 sierpnia 2016

Kwadratura kółek, zabawa kolorem i nierozwiązane dylematy


r-DSC_0541


Miejsce tego quiltu jest w naszym domu, w najmniejszym i najbardziej kolorowym pokoju. Dość nieoczekiwanie okazało się, że idealnie tam pasuje. 


Właśnie zabawa kolorem i “kwadratowymi kółkami” zaowocowała tą pracą.  Zadowolona z niej byłam dopiero po dodaniu obramowania i czarnej lamówki w białe kropki.

A przy okazji – zdjęcie powyżej jest robione nowym, a te poniżej starym aparatem. Widać różnicę?

r-IMG_8348r-IMG_8404


Jeśli chodzi o dylematy, to po prostu nie wiem jak tę pracę zaklasyfikować. Ostatecznie skłoniłam się ku tradycyjności, tak więc do kategorii TRADITIONAL zgłaszam w Hello Sunshine:

Hello Sunshine 2016


Pomyślałam, że przy ponownej prezentacji prac, w związku ze zgłaszaniem ich do konkursu, napiszę, co stosowałam jako wypełnienie. Czyli jak ja to zrobiłam 🙂

Otóż  w przypadku tego quiltu zastosowałam wypełnienie poliestrowe, igłowane o gramaturze 250g/m2. Na tył użyłam surówki bawełnianej. Quilt jest przez to dość gruby, a pikowanie sprawia, że wzór jest wypukły. Poza tym jest, jak dla mnie, zbyt miękki. Niekoniecznie mi to pasuje i myślę, że w przypadku prac na ścianę będę sięgała po inne rozwiązania.


 

komentarze (4)

  1. Ela

    Wpisuje się a jakże w wymogi konkursu. To taka pochwała słoneczka w różnych odsłonach: o świcie, przeglądającego się w wodzie, o zachodzie, zaglądającego w korony drzew i płatki kwiatów, pobudzającego do śpiewu ptaki i do aktywności i uśmiechu ludzi:).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *