niedziela, 6 grudnia 2015

Uwaga! nadciąga Mikołaj :)


MG_5889rA jak Mikołaj, to rzecz jasna niezbędna jest choinka 🙂 .


6 grudnia jest dla mnie wyraźnym sygnałem, który mówi – zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i będą całkiem niedługo. Pierwszy, choć jeszcze nie tak mocny sygnał to oczywiście początek Adwentu, zapowiadający wydarzenie radosne, mające wymiar duchowy.

Nie wiem dlaczego tak mam, ale to nie bombki, światełka czy różne atrakcje handlowe zachęcające nas do świętowania niepohamowanej konsumpcji, rok w rok zaczynające się coraz prędzej, ale właśnie 6 grudnia, czyli Mikołaja sprawia, że brzęczy dzwoneczek – to za chwilę…


Wśród moich niezliczonych już brzegów fabrycznych są rozmaite. Ten z napisem poniżej po prostu wpadł mi w ręce przypadkiem. Wczoraj miałam trudny dzień i złożyło się tak, że popołudnie spędziłam sama. Uszytek był nieplanowany, powstał, żeby uspokoić i rozweselić 🙂rIMG_5896


Makatka jest niezwykle prosta. Naszyłam aplikację – choinkę i ozdobiłam ją guziczkami oraz koralikami, wyszyłam też gdzieniegdzie złote gwiazdki. Wykorzystałam kokardkę od czegoś tam i czerwoną wstążeczkę, by zrobić wieszadełko.


Wymiary: 22,5 cm x 26,5 cm


komentarze (14)

 1. Ela

  Piękny świąteczny drobiażdżek. Połączenie guziczków i koralików bardzo pomysłowe (to już forma 3D). I znowu zupełnie przypadkiem trafił się:) pasujący napis. Nie zgadzam się, że makatka jest prosta. Dla mnie bardzo wysublimowana. Wszystkie elementy do siebie bardzo pasują i tworzą cudne cacko.
  To cenne, że przy gorszym dniu potrafisz zająć głowę i ręce:) i w dodatku powstają optymistyczne prace. Jednak mikołajkowo życzę, by takich dni było jak najmniej:). Wierzę, że będą kolejne prace bez takich wspomagaczy:).

  Odpowiedz
 2. JolaJola

  Jest prześliczna i radosna 🙂 Po prostu cudowna !!!
  Pogody ducha to Ci nie brakuje (widząc po pracach:) ale życzę Ci spokoju, bo to jest najważniejsze. I oby jak najmniej złych dni.

  Odpowiedz
 3. Kasia

  Pamiętam z dzieciństwa kawałek tekstu z dobranocki, której to z kolei nazwy nie pamiętam . Jak widzę choineczkę zrobioną przez Ciebie to “naszły mnie wspomnienia.
  “Zielona choinka, pachnący las, zielone gałązki przystroić czas,
  zabłyśnie choinka w świąteczny dzień,
  najmniejsza igiełka zachwyci cię, zachwyci cie.
  Zielona choinka pachnący las, zielone gałązki przystroić czas,
  niech nasza choinka w świateczny dzień
  i dzieciom, i gościom podoba się, podoba się”

  Odpowiedz
 4. Krysia

  Ta choineczka jest taka cudna! może jej prostota mnie tak zachwyca, ciekawie połączone pomysły ozdobienia guziczkami i kokradką… Zdecydowanie moja faworytka!
  i ładny wierszyk Kasia przywołała, nie znałam…

  Odpowiedz
 5. Ela

  I właśnie taka przepiękna “kartka świąteczna” trafiła pod nasz dach, zajęła honorowe miejsce blisko stołu i doczarowała bożonarodzeniową atmosferę. Piękna niespodzianka. Z serca dziękujemy. I żeby nie było wątpliwości, to właśnie ona jest najpiękniejsza:).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *