wtorek, 17 stycznia 2017

Ptaszor i Ptaszorek / Mr. Bird and Birdy


… czyli portret rodzinny/… or the family portrait


1-1-DSC_9179


Ponad dwa miesiące temu pokazałam kawałeczki tkanin naklejone na Vliesofix i wspominałam o pewnym projekcie. Oto i on: rodzinny portret Ptaszora.

*

More than two month ago I presented a little pieces of fabric sticked to Vliesofix with connection to one new project of mine. And here it is: Mr. Bird’s family portrait.

r-DSC_7255


To realizacja jednej z kilku prac plątających się po głowie od dawna. Przyznam, że miewałam momenty totalnego zniechęcenia, ale cieszę się, że wytrwałam i skończyłam, bowiem z efektu jestem bardzo zadowolona. Inspiracją do powstania quiltu był rysunek na papierowej serwetce. Serwetek już dawno nie mam, ale obrazek został w głowie i okazał się nader inspirujący.

*

This work is one of few others wandering in my mind for a long time. I must admit that doing this I had some very discouraging moments but I’m happy that I kept going because the result made me glad. The inspiration came from one funny napkin I had. The napkins had exhausted a long time ago but the picture on it survived in my head and appeared to be very inspiring.

1-1-DSC_9187


Zachętą, by nie ustawać w szyciu były te buty… Początkowo chciałam by powstały z jednego kawałka tkaniny, ale po namyśle skonstruowałam je z małych kawałeczków i to było to! Zasznurowane całkiem nieźle się prezentują. Bardzo musiałam się pilnować by nie szyć równo jak od linijki 😉

*

The encouragement for not to stop came from those shoes.. From the start I was gong to make them from one piece of a fabric but after some deliberation I made them from a tiny pieces and it was it! When I laced them up It appeared to be pretty pretty. The only thing I had to remember was to not keep too much precision in making them 😉

1-1-DSC_9171


Wszystkie kolorowe akcenty pracy to te małe kawałki tkanin naklejone na papier. I mnóstwo pikowania, chyba jeszcze żadna moja praca nie ma go tyle.

*

All the colour accents in this work were made of tiny pieces of fabric put on a sticky paper and then came a lot of quilting. It seems that none of my previous works had so much of it.

1-1-DSC_8935-001


Praca, jak to często u mnie bywa, ewoluowała w trakcie szycia. Pomyślałam, że staremu Ptaszorowi przyda się towarzystwo. Postanowiłam też, że młody Ptaszorek powinien być nieopierzony i mniej dostojny…

*

This piece as usual in my case evolved in the middle. I came to the idea that old Mr. Bird needed a company. I decided that young Birdy should have less feathers and not to be so dignified…

1-DSC_9185 1-1-DSC_9174


… oraz zapatrzony w Ptaszora.

… and looking carefully at Mr. Bird’s authority.

1-1-DSC_8944


Wymiary: 47 cm x 87 cm.

Size: 47 cm x 87 cm.


 Quilt dedykuję mojemu ukochanemu mężowi.

I dedicate this quilt to my beloved husband.


komentarze (64)

 1. WiolaWiola

  Małgosiu, po prostu zaniemówiłam. Ptaszory są cudowne. Bije od nich jakaś pozytywna energia i coś co sprawia, że człowiek mimowolnie uśmiecha się.

  Odpowiedz
 2. Iwona

  Gosiu kochana, kolejne arcydzieło wyszło spod Twoich rączek!
  Jest kolorowo, radośnie, z humorem, z miłością… i czegóż chcieć więcej?
  Gratuluję!

  Odpowiedz
 3. Basia

  Gosia, od dziś lto mój numer 1 u Ciebie ! Są kapitalne! Tyle prac wyszło przez ostatnie dwa lata spod Twojej igły i wciąż zaskakujesz 🙂 Masz swój styl i on przenosi się w każdej pracy, a jednak prace są tak różnorodne. Jak mnie to cieszy 🙂
  Ptaszory są niesamowite 😀

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Biedni poprzednicy strąceni z piedestału… 😉
   Wiesz Basiu, staram się tak radykalnie nie podchodzić do moich prac, każda ma swoje pięć minut i tyle 🙂 Mojej uwagi znaczy 😉 Po nich, po tych „pięciu minutach” myślę o następnej… Dziękuję 🙂

   Odpowiedz
 4. Ula Buczkowska

  Boskie ptaszory 🙂 Rajstopy sama bym takie nosiła! (Tylko nie mam takich prostych nóg…)/ Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 5. Anna Sławińska

  Jakie fajne! Z poczuciem humoru. Morda sama śmieje się do nich. Uli zostawiam rajstopy, a ja poproszę o buty! Kolor i fason z takich, które lubię najbardziej ;). I technicznie znakomite. Pomysłowe pikowanie. Bardzo mi się podoba. Brawo Małgosiu.

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   A ja śmieję się do Twojego komentarza Aniu 🙂 , dzięki. Jeszcze trochę, pójdzie etola i biedak Ptaszor nagi zostanie 😉
   Też lubię takie sznurowane buty! I ich kolor lubię.

   Odpowiedz
 6. JolaJola

  Widać u Dużego dumę, autorytet i poważanie a u Małego ciekawość, zainteresowanie i ufność 🙂 Przepiękne !!!! Nic dodać nic ująć, po prostu fantastyczne 🙂 Szkoda, że buty i rajstopy już zaklepane 😉

  Odpowiedz
 7. Gocha.sa

  Ptaszory są CUDNE! Przepraszam, że nie panuję nad siłą głosu, ale to wina ptaszorów. Buty mają zaje…fajne. A jakby in dowiązać prawdziwe sznurówki?

  Odpowiedz
 8. Jeanne Carlin

  I love the fact that the idea came from a picture on a napkin – so often we don’t make the most of what we see around us. Inspiration is about keeping our eyes open and thinking creatively about what we see – you have done that so well

  Odpowiedz
 9. Mania

  Kokardki przy sznurówkach, kokardki mnie powaliły!!! Buty w ogóle rewelacja . I rajtuzy . Ale najbardziej to wyraz oczu małego ! Małgoś – no genialne !!!

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Te kokardki przy butach są chyba najbardziej realistyczne z całej tej pracy, aż absurdalnie prawdziwe, może dlatego? 😀
   Musi minąć trochę czasu bym spojrzała na tę pracę przytomniejszym wzrokiem, jeszcze trochę we mnie tkwi, dopiero skończona. Dziękuję!

   Odpowiedz
 10. ElaEla

  Świetny pomysł. Maluch wpatrzony w Ptaszora, jak w obrazek, a duży z dużą dozą dystansu i poczuciem humoru, co dobrze wróży tej parze:)

  Odpowiedz
 11. Ewa_Domarecka

  Cóż… zdopingowana musiałam…chciałam trafić i tutaj. Co miałam napisać na temat ptaszorków już napisałam. Szyję miernie ale potrafię docenić dobrą i piękną pracę. Prywatnie jestem kolekcjonerką ptaszków wszelakich – szklanych, ceramicznych, drewnianych i szmacianych. Gdyby jeszcze mieszkanie było z gumy… Pozdrawiam i niezmiennie uśmiecham się do obutych w butki ptaków – cudaków.

  Odpowiedz
  1. MałgorzataMałgorzata Autor wpisu

   Ewa, dziękuję jeszcze raz i bardzo doceniam 🙂 Miło mi, że tu trafiłaś! A miłość do ptaków podzielam, choć ich podobizn nie kolekcjonuję. Niczego nie kolekcjonuję.
   Uśmiechamy się obie 🙂

   Odpowiedz
 12. Kristy

  This made me laugh out loud and smile too! I love this! What a wonderful quilt. I love your birds and the colors as well as the quilting. So glad you shared this with us.

  Odpowiedz
 13. Mihaela

  It’s adorable! You worked so much to make all these details but at the end, nothing is too much, nothing is too less. The binding is hiding so well in the quilt composition.
  I simply love it!
  Well done!
  I am so glad I found your blog in the Finished up Friday list.
  You are a very talented quilter.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *